Jedná se o střet zájmů, pokud jeden z jednatelů vlastní podíl 25 % a více ve dvou jiných společnostech?

O střet zájmů se jedná pouze tehdy, pokud by uchazečem byla obchodní společnost, ve které veřejný funkcionář nebo jím ovládaná osoba vlastnila podíl představující alespoň 25 % účasti společníka (§ 4c zákona č. 159/2006 Sb.,o střetu zájmů). Účast jednoho z jednatelů společnosti v dalších společnostech není považována za problematickou, jestliže se nejedná o veřejného funkcionáře, podle zákona 159/2006 Sb. o Střetu zájmů §2 c), tj. členy vlády nebo vedoucí jiného ústředního správního úřadu, v jehož čele není člen vlády .

Podrobnosti článku

ID článku:
2372
Datum přidání:
2023-04-15 09:46:31
Zobrazení:
120
Hodnocení (Hlasy):
(0)