Co je aplikační garant a kdo se jím může stát ve 2. veřejné soutěži programu THÉTA 2?

Ve 2. veřejné soutěži programu THÉTA 2 každý návrh projektu v podprogramu 1 musí mít jednoho aplikačního garanta, který má sídlo v České republice. Role aplikačního garanta je vyžadována zejména proto, že se jedná o výzkum spojený s veřejnou správou a je nutné prokázat zájem o výstupy/výsledky. U jednotlivých prioritních výzkumných cílů (PVC) je uvedena kontaktní osoba, která doporučuje vhodnost aplikačního garanta. Uchazeč si nejprve zvolí jeden PVC dle zaměření návrhu projektu, tím je zároveň určena i kontaktní osoba, na kterou se uchazeč obrátí se svou žádostí o aplikační garantství.

Pokud si chce uchazeč vybrat jiného aplikačního garanta než ze seznamu u jednotlivých PVC, musí toto konzultovat s aplikačním garantem (kontaktní osobou), který za daný PVC odpovídá.

Aplikační garant v podprogramu 1:

  • má za úkol uplatnit výstupy/výsledky a zajistit tak jejich praktické využití;
  • musí vykonávat veřejnou správu v oblasti energetiky a být ústředním orgánem státní správy uvedeným v § 1 nebo § 2 zákona č. 2/1969 Sb. (Kompetenční zákon) nebo územně samosprávným celkem České republiky;
  • vykonává činnost, která jednoznačně souvisí s předmětem návrhu projektu (cílem, výstupy/výsledky);
  • naplňuje předpoklad, že spolupráce s tímto subjektem (testování, certifikace, poskytnutí dat apod.) povede k využití výstupů/výsledků v praxi;
  • je vždy externí subjekt, tzn. nevystupuje v návrhu projektu jako hlavní uchazeč ani další účastník.

 

Za aplikačního garanta musí uchazeči přiložit povinnou přílohu formou Letter of Intent (dopis o záměru), která prokáže zájem aplikačního garanta o výstupy/výsledky návrhu projektu.

Více informací je uvedeno v příloze č. 2 zadávací dokumentace – Aplikační garant - podprogram 1.

 

Podrobnosti článku

ID článku:
2015
Datum přidání:
2021-02-10 09:24:09
Zobrazení:
344
Hodnocení (Hlasy):
(0)